آموزش نرم افزار پیکربندی دستگاه های سیسکو

آموزش نرم افزار پیکربندی دستگاه های سیسکو
ویژه

آموزش نرم افزار پیکربندی دستگاه های سیسکو

آموزش نرم افزار Cisco Packet Tracer نسخه ۶

در این مقاله به آموزش نرم افزار کاربردی که در آکادمی سیسکو جهت آموزش از آن استفاده می شود می پردازیم.

نرم افزار Packet Tracer یک برنامه شبیه سازی برای کسانی است که قصد طراحی شبکه ، توپولوژی ، پیکربندی ، بررسی مشکلات شبکه و … را دارند.

از این نرم افزار برای آموزش دوره مقدماتی مدرک بین المللی سیسکو CCNA استفاه می شود.

این نرم افزار یک برنامه شبیه ساز یا Simulator می باشد که به خوبی می توان با استفاده از آن سناریو های مختلفی از شبکه های ساده تا شبکه های پیشرفته را اجرا نمود.

شایان ذکر است که بسیاری از این دستورات قابل اجرا در سیستم عامل سوئیچ و روتر نمی باشد و بایستی از نرم افزار مقلد یا Emulator استفاده نمود که بهترین آنها GNS3 می باشد که یک محیط واقعی برای اجرای OS تجهیزات سیسکو می باشد. در آینده آموزش نرم افزار GNS3 هم به مقالات آموزشی افزوده خواهد شد.

در نرم افزار Cisco Packet Tracer می توان به راحتی ابزارهای مورد نیاز خود را وارد کرده و سناریو و توپولوژی شبکه خود را ایجاد نمود. پس از پیکربندی شبکه می توان به تحلیل شبکه پرداخت.

انواع تکنولوژی و توپولوژی های بکار رفته در این نرم افزار به شرح زیر می باشند :

۱- انواع اتصالات :

 • کنسول Console
 • کراس Cross
 • Straight
 • فیبر نوری
 • کابل تلفن
 • کابل کواکسیال
 • کابل سریال

۲- انواع روتر Router

۳- انواع سوئیچ Switches

۴- انواع دستگاه های وایرلس

۵- دستگاه های End Device مانند : کامپیوتر / لپ تاپ / سرور / پرینتر / IP Phone/ تبلت و…

۶- طراحی شبکه های LAN / WAN / و …

۷- شبکه های راه دور Remote Network

ویدئوی معرفی دوره

درس

 1. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
 2. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
 3. Vivamus vitae condimentum

 4. Fusce hendrerit semper

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

مدرسان